#1 2011-09-09 19:25:35

Thekitek

Nowy użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-26
Posty: 1
Punktów :   

Time Lost Proto-Drake

Nie wiedziałem gdzie mogę ten wątek zamieścić.

Postanowiłem napisać poradnik o Time-Lost Proto Drake'u. Rozmawiałem z wieloma ludźmi, dowiedziałem się jak to wygląda na naszym serwerze, a trochę różni się od globala.

1. Co to Time-Lost Proto Drake?

   Time-Lost Proto Drake to jeden z Northrend-owych rare mobs. Dlaczego warto go szukać? Bo jest jedynym takim mobem, z którego dropi flying mount (280% speed)!

http://vin99.net/uploadedImages/101.jpg

2. Gdzie, jak i kiedy go szukać?

Gdzie?

   Time-Lost Proto Drake może pojawić się tylko w Storm Peaks. Jest mobem latającym, co utrudnia sprawę poszukiwań. Nie można go znaleźć żywego na ziemi. Poza tym lata bardzo wysoko, nawet do 200yd. TLPD (bo tak jest w skrócie nazywany) ma wyznaczone ścieżki, którymi się pojawia oraz punkty, w których się respi.

Ścieżki: http://imageshack.us/photo/my-images/85 … paths.png/

Niebieska ścieżka to zbugowana trasa dostępna tylko na ToD.

Spawn pointy są 4:

- pagórek między Brunnhildar Village, a Sifredar Village
- góra przy Bor's Breath
- zamarznięty wodospad przy Bor's Breath
- urwisko przy Ulduarze

Jak?

   Najlepiej szukać go latając na około po ścieżkach. Raczej nie warto czekać na niego w spawn pointach, bo Storm Peaks to dosyć często odwiedzana kraina, więc istnieje szansa, że ktoś go zabije w innym miejscu. Przydaje się tutaj Artistan Riding (280%), by zwiększyć swoje szanse. Latamy raczej wysoko nad ziemią.
   Warto dodać, że gdy jesteśmy w pobliżu góry, przydają się umiejętności typu: Slow Fall. We Frosthold dostępny jest u vendora alkohol Snowfall Lager (2 Relic of Ulduar), który spowalnia nasze spadanie, ale na ok. 30 sek. mamy efekt Drunk.
   Podczas poszukiwań bardzo przydatne są addony: _NPCScan.Overlay i Rare Spawn. Pierwszy wyświetla komunikat, który wskazuje, że w pobliżu jest rare mob (każdy z North i Outlandu), zaś drugi pokazuje na mapie ścieżki i miejsca mobków z obu krain.

_NPCScan.Overlay: http://wow.curse.com/downloads/wow-addo … erlay.aspx
Rare Spawn.Overlay: http://wow.curse.com/downloads/wow-addo … erlay.aspx

Kiedy?

   Time-Lost Proto Drake jest poszukiwany przez wielu graczy, zarówno z Ally, jak i Hordy. Najlepiej jest go szukać bardzo wcześnie rano: między 6:30 a 8:00, bo wtedy mamy najmniej grających ludzi w Storm Peaks, a także zwiększoną szanse, że jest już po respawnie. Po południu zazwyczaj trafia się niespodziewanie, bez zamiaru szukania. Po 20:00 większość ludzi raiduje, więc to też dobra pora.

3. Ważne informacje

Po pierwsze: TLPD na niebieskiej ścieżce jest wychwytywany już z Brunnhildar Village, a zasięg niestety raczej nie osiągalny (jedynie skille z bardzo dalekim zasięgiem na jednym z tych okrągłych Temple).

Po drugie: Wlatując w niego, sam się nie pulla, trzeba go czymś uderzyć.

Po trzecie:
Bardzo istotne. Inny rare mob z Storm Peaks dzieli swój spawn z TLPD, a jest nim Vyragosa. Oznacza to, że jeśli Vyragosa lata po SP, Time-Lost wtedy nie, bo dzielą również ścieżki.

Po czwarte: Szansa na spawn TLPD a nie Vyragosy to na ToD 1:3, także nie najgorzej, bo na globie 1:16. Spawn to ok. 12h. To nie prawda, że Time-Lost respi się w miejscu śmierci Vyragosy!

Po piąte: Time-Lost Proto Drake po ok. 1h znika i się nie pojawia, tzw. despawn!

Po szóste: Time-Lost wpada w textury, jeśli nie dotknie ziemi i nie przeciągnie go się po niej kilka metrów dla pewności. Nie wolno zabić go w powietrzu.

Po siódme: Po zdobyciu smoka natychmiast się wylogowujemy, to samo po nauczeniu, aby cofka nam nie zabrała lootu.

                                                               Przyjemnych łowów!

Offline

 

#2 2011-09-11 15:57:55

Tinuviel

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-08-14
Posty: 21
Punktów :   

Re: Time Lost Proto-Drake

Dobre, Tinu chce:D

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
kalendarzyki tłumaczenie tekstów technicznych